Nachádzate sa tu

Krčná oblasť & respiračný systém

Domáca ošetrovateľská starostlivosť

Krčná oblasť & respiračný systém
  • TULSI má priaznivý vplyv na krčnú oblasť a respiračný systém
  • PRANAPRASH podporuje vykašliavanie a zdravú činnosť priedušiek
  • AMALAKI nápoj ZÁZVOR prispieva k posilneniu imunity a ochrane dýchacích ciest

       Doplnky stravy

Táto ajurvédska ozdravná kúra je vhodná pre optimálnu činnosť horných a dolných dýchacích ciest. Prechladnutie je spôsobené zahlienením žalúdka a priedušiek, znečistením tráviaceho traktu, pomalým metabolizmom, oslabenou imunitou, stresom a vyčerpaním, nesprávnym rytmom dýchania, nedostatočným tokom životnej energie a zmenou počasia pri striedaní ročných období. Užívajte podľa závažnosti pretrvávajúcich ťažkostí po dobu dvoch týždňov alebo jedného mesiaca spolu s ľahkou diétou a množstvom teplých tekutín.

Prečítajte si viac tipov a odporúčaní pre ochranu dýchacích ciest.

 

Kategórie: prechladnutie, škriabanie v hrdle, kašeľ, dýchavičnosť, astma, začervenané hrdlo, zdurenie krčných mandlí, zápal priedušiek, zápal pľúc

-10% Cena: 14,64 €
s DPH
pôvodná cena 16,27 €

Zloženie

Himalájsky ajurvédsky čaj Tulsi: 1 ks, ajurvédsky očistný elixír Pranaprash: 1 ks, Amalaki nápoj Zázvor: 1 ks

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie čaju: 2 - 3 šálky denne

Odporúčané dávkovanie elixíru: 1 čajovú lyžičku (tj. 5g / lyžička) 2 - 3x denne

Užívajte ráno nalačno, počas dňa 1 hodinu pred jedlom a večer pred spaním.

Odporúčané dávkovanie nápoja: 2-3 šálky denne          

Príprava

Himalájsky ajurvédsky čaj: jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte 3 - 5 minút povariť alebo prelejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Ajurvédsky elixír: jednu čajovú lyžičku samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Pre prípravu lahodného nápoja rozmiešajte jednu čajovú lyžičku v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Ajurvédsky horúci nápoj: pre získanie zdravého a chutného nápoja rozmiešajte 1 čajovú lyžičku (cca 2 g) jemne namletej zmesi v 250 ml teplej vody a pridajte med podľa chuti. Zmes možno tiež pridať do smoothies a čerstvých štiav.

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnej kúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Krajina pôvodu: Nepál, India

Sprievodca ajurvédou

Ajurvéda alebo “náuka o živote” je označovaná za matku všetkých liečebných systémov. Vyviera z hlbokého poznania, že ľudská bytosť je nedeliteľný a vzájomne prepojený complex tela, ducha, mysli a životného štýlu.

Viac o knihe