Nachádzate sa tu

Nosové & čelové dutiny

Domáca ošetrovateľská starostlivosť

Nosové & čelové dutiny
  • DALCHINI priaznivo pôsobí na uvoľnenie dutín dýchacích ciest
  • PRANAPRASH prospieva zdravému fungovaniu dýchacieho systému

         Doplnky stravy

Táto ajurvédska ozdravná kúra je vhodná pre optimálnu činnosť horných dýchacích ciest. Zápaly dýchacích ciest sú spôsobené zahlienením žalúdka, oslabenou imunitou, sennou nádchou, peľovými alergiami, nesprávnym rytmom dýchania, nedostatočným tokom životnej energie a okysličovaním krvi. Bylinný odvar z čaju Dalchiny možno tiež použiť k účinnej doplnkovej inhalácii, ktorá je súčasťou ajurvédskej terapie "nasya" praktizovanej za účelom očisty prínosových dutín. Užívajte po dobu jedného mesiaca.

Prečítajte si viac tipov a odporúčaní pre podporu dýchacích ciest.

    

Kategórie: prechladnutie, bežná, senná, alergická nádcha, kýchanie, pálenie očí, zahlienenie nosových a čelových dutín, zápal nosohltanu

-10% Cena: 15,09 €
s DPH
pôvodná cena 16,77 €

Zloženie

Himalájsky ajurvédsky čaj Dalchini: 1 ks, ajurvédsky očistný elixír Pranaprash: 2 ks

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie čaju: 2 - 3 šálky denne

Odporúčané dávkovanie elixíru: 1 čajovú lyžičku (tj. 5g / lyžička) 2 - 3x denne

Užívajte ráno nalačno, počas dňa 1 hodinu pred jedlom a večer pred spaním.

Príprava

Himalájsky ajurvédsky čaj: jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte 3 - 5 minút povariť alebo prelejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať.

Ajurvédsky elixír: jednu čajovú lyžičku samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Pre prípravu lahodného nápoja rozmiešajte jednu čajovú lyžičku v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejšie pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnej kúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Krajina pôvodu: Nepál, India

Sprievodca ajurvédou

Ajurvéda alebo “náuka o živote” je označovaná za matku všetkých liečebných systémov. Vyviera z hlbokého poznania, že ľudská bytosť je nedeliteľný a vzájomne prepojený complex tela, ducha, mysli a životného štýlu.

Viac o knihe